0_Македонија.ПорталОпштество

Моноклонална „коктел терапија“ со антитела досега примиле 20 заболени од Ковид-19 со коморбидитети и хронични болести

Дваесет пациенти со повеќе коморбидитети и хронични болести заболени од Ковид-19 на Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби примиле моноклонална „коктел терапија“ со антитела, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close