Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

МОК сака враќање на руските и белоруските спортисти на меѓународните натпреварувања

Меѓународниот олимписки комитет (МОК) денеска, додека санкциите кон Русија и Белорусија и натаму се на сила, најави дека сака повторно вклучување на спортистите од овие две земји во меѓународните натпреварувања, вклучувајќи и настап на олимписките игри 2024 во Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close