0_Магазин.ПорталЗанимливости

Можно условно ослободување за Оскар Писториус

Писториус има право на условно пуштање од затвор по отслужување на половина од казната. Но, прво мора да учествува и во т.н. „ресторативна правда“, што се сосредоточува на рехабилитација на сторителите преку помирување со жртвите или заедницата како целина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close