СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Можна е соработка на Тајван со источноевропски држави во производството на чипови

Тајван планира да ја разгледа можноста за соработка со Словачка, Чешка и Литванија за производство на чипови, изјави неименуван тајвански претставник

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close