0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

„Модерна“ во фаза на клинички испитувања на засилувачка доза вакцина, насочена против омикрон

Американската компанија Модерна синоќа објави дека започнала клинички испитувања на засилувачка доза на вакцина дизајнирана специјално за борба против варијантата на коронавирусот Омикрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close