0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МНР: Се уште важи апелот до нашите државјани ако се во можност да ја напуштат Русија

Министерството за надворешни работи денеска информира дека се уште важи апелот до државјаните на земјава доколку се во можност да ја напуштат Русија, упатен на 28 февруари годинава, кога беа воведени рестриктивните мерки кон Москва, како одговор на руската инвазија на Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close