0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

МНР негира дека се подготвуваат нови обврски со Бугарија, опозицијата бара појаснување за содржината на бугарските документи

Министерството за надворешни работи вчера ги отфрли сите наводи дека се подготвуваат нови обврски со Бугарија, надвор од потпишаниот Протокол меѓу двете држави, откако во понеделникот бугарскиот министер за надворешни работи Николај Милков рече дека непосредна задача на бугарското МНР во однос на билатералниот дијалог со Северна Македонија ќе биде усвојување писмен документ, што ќе ги дефинира задачите на институциите во Бугарија со конкретно утврдени обврски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close