0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МНР: На погребот на Аки беше амбасадорот Фетаи, а и знамето го обезбеди нашата Амбасада

Во врска со објавените информации дека на погребот на еден од најпопуларните музичари, Аки Рахимовски вчера во Загреб немало претставник од Република Северна Македонија, би сакале да информираме дека амбасадорот на нашата држава во Загреб, Миљаим Фетаи присуствуваше на погребот, изразувајќи почит кон делото на познатиот музичар, при што положи и венец, наведува МНР.

Скопје, 28 јануари 2022 (МИА) – Министерството за надворешни работи (МНР) демантира дека немало претставник од Република Северна Македонија на погребот на пејачот Аки Рахимовски, што се одржа вчера во Загреб.

-Во врска со објавените информации дека на погребот на еден од најпопуларните музичари, Аки Рахимовски вчера во Загреб немало претставник од Република Северна Македонија, би сакале да информираме дека амбасадорот на нашата држава во Загреб, Миљаим Фетаи присуствуваше на погребот, изразувајќи почит кон делото на познатиот музичар, при што положи и венец, наведува МНР.

Според Министерството, знамето со кое беа покриени посмртните останки на Аки Рахимовски било обезбедено од Амбасадата. мч/дма/

Back to top button
Close
Close