ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

МНР на Г7: Ќе го зголемиме економскиот и политичкиот притисок врз Русија

Министрите за надворешни работи на групата Г7 денеска се договорија да ја зајакнат економската и политичката изолација на Русија, да продолжат со снабдување со оружје и да работат на ублажување на глобалниот недостиг на храна предизвикан од војната во Украина, се наведува во заедничкото соопштение.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close