0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

МНР на Албанија: Србија да ги повлече вооружените сили во близина на границата и страните да се вратат на дијалогот

Албанското Министерство за надворешни работи реагираше во врска со случувањата на северот на Косово, „изразувајќи загриженост за однесувањето на Србија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close