Дописници СветЕвропаСвет.Слајдер

Мнозинството Белгијци поддржуваат воведување ковид-сертификат

Според последното истражување на јавното мислење во Белгија, мнозинството граѓани во земјата ја поддржуваат мерката за воведување ковид-сертификат во кафулиња, ресторани и културни настани, освен во главниот град, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close