0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Многу земји отстрануваат советски споменици, Германија „има обврски“

По влезот на руската војска во Украина, многу земји започнаа со отстранување на советски споменици. Во Германија тоа не оди така лесно, споменици не може да се отстрануваат согласно дневната политика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close