СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ММФ планира да ја намали прогнозата за глобалниот раст поради новата мутација на вирусот

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) планира да ја намали прогнозата за светскиот раст поради новиот сој на коронавирусот – Омикрон кој се шири низ светот, изјави генералниот директор на институцијата Кристалина Георгиева.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close