Дописници МКДОпштински вести

Млади од шест земји во Крушево се едуцираат за претприемништво и спортско образование

Вкупно 36 млади од шест земји денеска ја посетија општина Крушево и разговараа со советнилката Александра Тирчоска за Крушево, за младите и за спортот. Младите од Северна Македонија, Србија, Хрватска, Турција, Италија и од  Грција од 12 до 19 мај престојуваат во Крушево каде се едуцираат и се надградуваат на тема претприемништво и спортско образование како алатки за намалување на невработеноста на младите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close