0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштествоТема

Младите реален центар на општествена иднина, како да се спречи нивното иселување

Валентин Димитриоски е студент во прва година на прилепскиот Економски факултет. Вели дека државата сѐ уште не е доволно ангажирана за младите лица да посакаат да останат и овде, во својата земја, да ја градат иднината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close