0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

„Младите размислуваат“ – нов петгодишен проект за медиумска писменост

Директорката на Македонскиот институт за медиуми Билјана Петковска посочи дека денеска се објавува почетокот на процесот на воведување медиумска писменост во основното и во средното образование во земјава. Информира дека МИМ ќе учествува во овој процес преку спроведување различни активности во основното и во средното образование, со поддршка од УСАИД и во координација со ИРЕКС, со Министерството за образование и наука и со Бирото за развој на образованието (БРО).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close