0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

„Младински климатски самит“ во Скопје

„Младински климатски самит“ предводен од младите ќе се одржи денеска во Кино Фросина, Младински културен центар (МКЦ). Целта на самитот е отворање дијалог меѓу младите и претставниците од националните институции на теми поврзани со климатската акција.

Back to top button
Close
Close