СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

МКЦК со повик до меѓународната заедница за помош во Авганистан

Црвениот крст ја повика меѓународната заедница да работи со талибанската влада, бидејќи е надвор од моќта на хуманитарните организации сами да се справат со кризата во таа држава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close