0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБалканБалкан.ПорталПолитикаСвет.Слајдер

Мишел: Западен Балкан е приоритет за ЕУ – ќе внесеме нова енергија во процесот на интеграција

Имаме важен состанок со лидерите на Западен Балкан и постои желба да внесеме нова енергија во нашиот процес. Во моментов имаме проблем во Бугарија и се обидуваме да ставиме предлози на маса за да можеме што поскоро да ги почнеме пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. Тоа е нашиот главен приоритет сега и ќе направиме се за да напредуваме во тоа, изјави Мишел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close