СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Мишел Бачелет со повик до Пекинг да да ја преиспита својата антитерористичка политика за да се осигура дека е во согласност со меѓународните стандарди за човекови права.

Сепак, таа повтори дека нејзиното шестдневно патување, кое заврши денеска, а во кое беше вклучена и посета на западниот регион Синџијанг, не беше истрага за кинеската политика за човекови права, туку можност да разговара со кинеската влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close