0_Web_АктуелноБалканСвет.Слајдер

Мицотакис: Турција да се откаже од својата агресивна позиција

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис ја повика Турција да се откаже од својот „агресивен став“ и да се вклучи во разговорите за нивниот поморски спор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close