БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис: Треба да се задржи жива и опиплива ЕУ-перспективата на Балканот

Поддршка за ЕУ-перспективата на регионот, со порака дека треба да се задржи жив и опиплив процесот, изрази грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, во неговиот говор на приемот организиран во Белата куќа, по средбата со американскиот претседател Џо Бајден, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close