БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Мицотакис со порака до Турција да не се повторат ланските тензии, од ЕУ побара да го испорача ветеното за Западен Балкан

На сите актуелни теми, од пандемијата до климатските промени, односно како што рече климатската криза, од односите со Турција и кипарското прашање до ЕУ перспективата на Западен Балкан, се задржа грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на неговото обраќање на Генералното собрание на ОН, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close