БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис предлага европскиот сертификат за вакцинација за лицата над 60 години да важи само по примена трета доза

Третата доза од вакцината против Ковид-19 да се смета за услов за безбедно патување во рамките на Европската Унија за граѓаните над 60-годишна возраст и ова да се одрази и на европскиот дигитален сертификат, предлага грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во писмото до претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close