БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис побарал од Комисијата за вакцинација да разгледа помал периодот меѓу втората и третата доза од вакцината

Побарав од Комисијата за вакцинација да разгледа скратување на периодот помеѓу втората и трета доза, соопшти грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис говорејќи од Парламентот и додаде дека ако експертите одобрат, тогаш бустер дозата би можела да се прими по поминати четири месеци, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close