БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис: На некои им пречи силна Грција

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во обраќањето на денешната владина седница истакна дека на неговите патувања во САД и Давос била пренесена пораката дека „Грција е силна на секое ниво: дипломатско, одбранбено, економско, но сега и енергетско“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close