БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис најави проверка на финансиите на енергетските компании за евентуален зголемен профит

Анализа на податоците и профитот од минатиот октомври до сега на сите енергетски компании во Грција, побарал грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис од Регулаторното тело за енергетика (РАЕ), за да се проверат евентуални големи профити, кои би можеле дополнително да бидат подложни на оданочување, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close