БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис најави второ зголемување на минималната плата

Второ зголемување на минималната плата за 2022 година, најави грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервјуто за грчката телевизија „Антена“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close