БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис и Дендиас на Генералното собрание на ОН, засега не е договорена средба на грчкиот премиер и турскиот претседател

Официјална Атина не потврдува средба меѓу премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис и претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган на маргините на Генералното собрание на ОН во Њујорк, со оглед на тоа дека според портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому не се поклопуваат програмите на двајцата лидери, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close