0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис за европската перспективата на Западен Балкан: Време е ЕУ да испорача

Да не ја испуштиме можноста да го искористиме самитот ЕУ -Западен Балкан во Словенија за да се направи смел чекор напред. Време е ЕУ да испорача, пораче грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на неговото обраќање на Генералното собрание на ОН, во делот посветен на европската перспектива на регионот, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close