БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Мицотакис: Грција никогаш не провоцира, но секојпат кога ќе биде испровоцирана, одговара самоуверено

Можност за сите лидери да разберат „кој е тој што провоцира и која е земјата која самоуверено ги брани својот суверенитет и суверени права без никогаш да ја затвори вратата за дијалог“, според грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис бил вчерашниот непланиран дијалог со турскиот претседател и разменетите пораки, за време на вечерата во Прага на лидерите на земјите од Европската политичка заедница, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close