БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис: Грција е подготвена да помогне за пренос на заглавената пченица во Украина

Грција уште еднаш се понуди да помогне и да поддржи секаков обид под покровителство на Обединетите нации, со цел пченицата која моментално е заглавена во Украина, пред сè во Одеса, да ја напушти Украина и да пристигне во земјите на кои што им е потребна, рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на прес конференцијата во Мадрид по завршувањето на НАТО самитот, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close