БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис в понеделиник и вторник во официјална посета на САД

Меѓународните и регионалните теми, турските провокации, билатералните прашања во рамките на стретешките партнерски односи Грција- САД, руската инвазија во Украина, енергетиката, според портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому, се очекува да бидат темите за кои премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис ќе разговара со претседателот на САД Џо Бајден на нивата средба в понеделник, јави дописничката на МИА од Атна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close