0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од партијата гласа за промена на Уставот

Тој уште еднаш повтори дека државата оди во амбис и затоа, рече, се потребни предвремени избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close