0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи закони до Собранието за ублажување на кризната состојба

Периодот што следи ќе биде предизвикувачки тежок, а не гледам иницијатива од Владата да ја подобри состојбата. Веднаш штом Собранието ќе продолжи со работа, ние ќе предложиме закони преку кои ќе се обидеме да ја ублажиме кризната состојба која ќе следува оваа есен и зима, рече денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одговорајќи на прашањето во врска со претстојната енергетска криза.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close