0_Web_АктуелноПолитички партии

Мицкоски: Учеството на Алтернатива во ваква влада е погрешен чекор

Било какво учество на политичката партија Алтернатива во една ваква влада претставува погрешен чекор, но тоа останува на раководството и лидерот на таа партија, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христија Ницкоски денеска во Битола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close