Политички партии

Мицкоски: СДСМ и ДУИ сакаат да им го продолжат мандатот на судиите и обвинителите кои се нивни слепопослушници

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета во општина Гази Баба одговарајќи на новинарско прашање зошто пратениците од ВМРО-ДПМНЕ цврсто се спротивставуваат на законските измени на Законот за работни односи со кои се продолжува мандатот на судии и јавни обвинители, истакна дека преку овие измени власта има за цел да им го продолжи работниот век на судии и јавни обвинители кои се слепопослушници на СДСМ и ДУИ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close