0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Прифаќање на барањето на Радев за писмени гаранции ќе значи комплетна капитулација

Доколку Владата го прифати барањато на бугарскиот претседател на Бугарија Румен Радев упатено до неговиот француски колега Емануел Макрон за добивање писмени гаранции дека земјава ќе го испочитува договореното со Бугарија, тоа ќе значи комплетна капитулација, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close