0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитика

Мицкоски: Прво гаранции па разговори за преамбулата

ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи каква било интервенција во преамбулата на Уставот без писмени гаранции од бугарскиот парламент, изјави Мицковски, повторувајќи дека ставот на ВМРО-ДПМНЕ за вметнувањето на бугарите во Уставот е јасен. Мицковски не сака да ги цитира изјавите на претседателот Пендаровски по ова прашање кој е на ставот за писмени гаранции, туку вели дека го изнесува само ставот на ВМРО-ДПМНЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close