0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитички партии

Мицкоски: Празникот Богојавление да донесе мир, спокој, добро здравје и бериќет за сите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по повод празникот Богојавление Христово - Водици, упати честитка до православните христијани во државава и до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, архиепископ Охридски и Македонски г.г. Стефан. Посакува мир, спокој, добро здравје и бериќет за сите граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close