0_Македонија.ПорталЕкономијаПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Поскапувањето на струјата ќе биде меѓу 17 и 18 проценти

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека со новата цена на струјата и новиот тарифен модел граѓаните двапати ќе бидат оштетени. Поскапувањето на електричната енергија, како што рече, ќе биде меѓу 17 и 18 проценти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close