ПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Поради лошите политики на власта државата е на дното во регионот по странски инвестиции

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на отворањето на реновираниот Спортски центар во Ново Лисиче, кој ќе го носи името на ракометарот Марко Божиновски, одговарајќи на новинарско прашање во однос на странските инвестиции истакна дека нашата држава се наоѓа во катастрофална ситуација во однос на регионот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close