0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Мицкоски: Останува нашата поддршка на проектите за модерно Скопје

Во политиката има моменти кога се поминува Рубиконот на толеранција, рече Христијан Мицкоски во врска со разидувањето со градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и дека ВМРО-ДПМНЕ и натаму ќе го поддржува концептот за модерно Скопје кој победи на Локалните избори минатата година, но не и потези што се надвор од тој концепт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close