0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Одобрување на ваква рамка значи или во ЕУ бугаризирани или секогаш да останеме надвор од ЕУ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од партиското седиште повика на сенароден протест кој ќе се случи утре во 19 часот на платото пред Владата, за, како што кажа, да се одбрани тоа што се нарекува европска вредност и да се спаси процесот на преговори со Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close