0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Ни треба суштина, а не претстава во односите со Бугарија

Сето ова како претстава пред завесата делува интересно посебно за дипломатите од ЕУ, посебно за дипломатите кои се во земјава, но без суштина. Нас ни треба суштина. Суштината е дека ние изгубивме неколку преговарачки позиции, рече Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close