0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Мицкоски: Невозможно е решавање на спорот додека трае француското претседателство, барањата на Софија се максималистички

Мислам дека е невозможно потенцијалното решавање на спорот кој што го имаме со нашиот источен сосед додека трае француското претседателство. Барањата на официјална Софија се премногу максималистички и среќен сум што народот се избори да го вразуми Ковачевски да го одбие францускиот предлог, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close