БизнисБизнис.ПорталДописници МКДПолитички партии

Мицкоски на средба со штипскиот бизнис-сектор

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ги охрабрува СДСМ за реализација на проектот Топлификација Битола – Могила – Новаци, којшто започна уште во 2014 година и, како што вели, нема да биде како нив и да ги обвинува дека почнуваат и водат проекти на ВМРО-ДПМНЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close