ПолитикаПолитички партии

Мицкоски на средба со унгарскиот амбасадор Клајн

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со потпретседателот на партијата Тимчо Муцунски остварил средба со амбасадорот на Република Унгарија, Андраш Клајн.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close