ПолитикаПолитички партии

Мицкоски на средба со германската амбасадорка Холштајн

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николoски се сретна со германската амбасадорка Анке Холштајн, при што разговарале за актуелната општествено-политичка состојба, економските предизвици, интеграциите на државата во Европската Унија и прашањето со Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close