ОпштествоПолитика

Мицкоски најави обелоденување коруптивни афери, Заев го охрабри да поднесе докази

Институците ги дадода одговорите за Кичеец и Рашковски. Немам што да додадам или да одземам. Тоа се одлуки на правосудните органи, апсолутно надвор од мојата матрица на размислување е да се мешам во тоа што го одлучува судската власт. Само, уште еднаш ќе кажам, никој не е над законот, ниту е или треба да биде привилегиран. Законите важат еднакво за сите, рече вечерва премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев во тв дуелот со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close